Struktura URLi na stronie

No comments Blog

Odpowiednia struktura adresu URL może wspomóc SEO postów na blogu. Struktura adresów URL jest pierwszą rzeczą, na którą wyszukiwarka rozpoczynając analizę strony zwróci uwagę. Jeśli ich układ nie będzie przejrzysty, wyszukiwarka może zaindeksować jedynie część z nich, powodując, że pozostały content zostanie pominięty w trakcie wyszukiwania. Zobacz, jak można temu zapobiec!

Czytelna struktura URL

Pozwól wyszukiwarkom dowiedzieć się, które miejsca na stronie powinny być znalezione jako pierwsze. Należy przy tym wykluczyć możliwość dostępu na daną podstroną za pośrednictwem wielu adresów URL. Można w tym celu stworzyć mapę witryny, aby pokazać wyszukiwarkom, które ze stron korespondują z którymi strukturami.. Należy pamiętać, aby specjalista SEO czuwał od początku powstawania strony nad strukturą URL.

Zadbaj o strukturę URL

Dbałość o struktury URL pozwala efektywnie pozycjonować posty blogowe. Zatem jak skutecznie o je tworzyć? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odnośniki bezpośrednie (permalinks). Stanowią one odnośniki do konkretnych zasobów, np.: do postów, kategorii i innych stron zamieszczonych na blogu. Wyszukiwarka Google nie preferuje randomowych odnośników bezpośrednich. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się „ładne linki”, czyli linki przyjazne użytkownikom – określające na jakiej podstronie się znajdują i czego powinni się na niej spodziewać. Należy jednak pamiętać, że podczas ich tworzenia nie powinno się stosować znaków specjalnych, np. symboli, przecinków etc. Dobrze rozpoznawane są litery alfabetu oraz cyfry od 0 do 9. Aby link przyniósł korzyści w pozycjonowaniu, powinno się oddzielać poszczególne fragmenty struktury za pomocą znaków podkreślenia.