Dlaczego warto dzielić się wiedzą na blogu?

No comments Blog

Dlaczego warto dzielić się wiedzą na blogu?

Prowadzenie bloga już dawno przestało być formą internetowego ekshibicjonizmu. Obecnie blog nie tyle pełni funkcję cyber-pamiętnika, co służy do dzielenia się fachową wiedzą, a przez to – stanowi doskonałe narzędzie do budowania własnej marki w sieci.

Perspektywy

Istnieją blogi modowe, fotograficzne, kulinarne, podróżnicze – oznacza to, że tego typu forma komunikacji z użytkownikami internetu została ubranżowiona. Ludzie szukają na blogach konkretnych informacji, podanych z pierwszej ręki, a zatem – prawdopodobnie autentycznych, popartych doświadczeniem. Siłą rzeczy osoba, która prowadzi blog i dzieli się w sieci swoją wiedzą jest postrzegana jako ekspert. W internecie pozycję autorytetu i komentatora można zdobyć samemu, bez ingerencji mediów tradycyjnych. Dlatego tak wiele firm prowadzi blogi – dzieląc się wiedzą z użytkownikami, można łatwo zbudować wizerunek specjalisty i marki, której warto zaufać.

Dozowanie informacji

Prowadzenie bloga wymaga gruntownego przemyślenia zamieszczanych na nim treści. Wpisy powinny odpowiadać na zainteresowanie odbiorców – rozjaśniać problematyczne kwestie, poruszać kontrowersyjne tematy. Dzięki umiejętnemu doborowi tematów teksty generują na stronie duży ruch, który może bezpośrednio przełożyć się na nowych klientów lub zyski z reklam. Najlepiej, jeśli notka zaintryguje czytelnika i wzbudzi w nim przekonanie o kompetencji autora, ale nie wyczerpie zupełnie tematu. Wówczas zainteresowany odbiorca, chcąc zgłębić zagadnienie, będzie musiał skorzystać z usług danej osoby lub firmy.