konfiguratory 3d

Pozycjonowanie long tail, czyli strategia pozycjonowanie fraz z tzw. długiego ogona zwana również pozycjonowaniem szerokim to promocja haseł, składających się z kilku członów. Strona pozycjonowana jest nie tylko pod ogólnymi słowami kluczowymi, ale również pod wieloma dodatkowymi hasłami szczegółowymi.

Promocja wielu dopasowanych haseł longtailowych powoduje dużą liczbę odwiedzin strony przez użytkowników, wpisujących precyzyjne zapytanie w wyszukiwarce. Duża liczba wielowyrazowych słów kluczowych (składających się z trzech i więcej członów) mających mniejszą konkurencję generuje łącznie większy ruch na stronie niż najczęściej używane frazy. Frazy longtailowe są wpisywane są przez internautów, którzy są świadomi swoich potrzeb i szukają konkretnej rzeczy. Takie grono potencjalnych klientów coraz częściej zamiast ogólnych fraz wpisuje do wyszukiwarki hasła dokładnie sprecyzowane. Dobrze dobrane, skonkretyzowane frazy, które osobno tworzą niewielki ruch na stronie – razem mogą zadecydować o popularności witryny.

Zalety pozycjonowania strony z użyciem long taili:

  • szybszy efekt pozycjonowania;
  • stabilność pozycji stron;
  • bezpieczeństwo pozycjonowania;
  • mniejsza konkurencja;
  • większy ruch na stronie;
  • dotarcie do konsumentów najbardziej zainteresowanych produktem;
  • większa sprzedaż i ilość konwersji.

Frazy long tail to polecana forma wsparcia pozycjonowania naturalnego, szczególnie istotna dla właścicieli sklepów internetowych i witryn z dużą ilością podstron. Duże znaczenie w pozycjonowaniu long tail ma optymalizacja strony internetowej (linki wewnętrzne, struktura, budowa), która pozwala wyświetlać się w wynikach wyszukiwania na wiele fraz powiązanych tematycznie. Frazy z długiego ogona zmniejszają ryzyko związane ze zmianami algorytmu, pozwalają szybko uzyskać i trwale utrzymywać wysoką pozycję strony w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie szerokie jest przyszłością SEO, szansą na stabilne pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Znając zwyczaje użytkowników Internetu, wiemy, że bardzo często wpisują oni dokładne wyrażenia oczekując bardzo dopasowanych wyników. Nasi klienci otrzymują więc od nas hasła long tailowe dopasowane do każdego głównego słowa kluczowego. Takie działanie pozwala na prezentację szerokiej oferty witryny i uzyskanie większego i wartościowego ruchu na stronie. Użytkownik odwiedzający serwis po wpisaniu hasła z długiego ogona należą do grona klientów najbardziej zainteresowanych ofertą. Pozycjonowanie słów kluczowych wspieranych hasłami longtailowymi, które proponuje Supremum SEO jest najlepszym sposobem na bycie widocznym w Internecie.

Chcesz poznać potencjał reklamy w wyszukiwarce? Umów się na darmową konsultację!