Strona WWW, która zdobywa klientów.

No comments Blog

Strona WWW, która zdobywa klientów

W budowie i projekcie stron internetowych zachodzą zmiany, dzięki którym serwisy WWW są bardziej atrakcyjne i przyjazne dla użytkowników. Dobrze zbudowana strona WWW dociera do większego grona odbiorców i zdobywa zaufanie świadomych i wymagających internautów. W poniższym artykule przedstawię trendy web designu, o których trzeba pamiętać, aby strona internetowa była dobrą wizytówką firmy i pomagała w zdobywaniu nowych klientów.

Strona dostosowana do komputera, telefonu i tableta.

Urządzenia mobilne stały się codziennością. Wg raportu GemiusTrafic już 11% odsłon stron internetowych pochodzi z innych urządzeń niż laptopy i komputery stacjonarne. To technologia, w której tworzone są strony powinna się dostosowywać do użytkownika, a nie odwrotnie. W takiej sytuacji naturalne staje się projektowanie responsywnych stron internetowych, zamiast oddzielnych stron wyświetlanych na urządzeniach mobilnych. Responsywna strona WWW dostosowuje się do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana. Dopasowywana jest także wielkość czcionek, odstępy, obrazki i wszystkie elementy składające się na layout. Taka budowa ułatwia nawigację oraz zwiększa czytelność strony, dzięki czemu użytkownicy nie będą zniechęceni podczas przeglądania treści. Serwisy responsywne są rekomendowane przez Google jako najlepsza praktyka tworzenie stron WWW. Serwis responsywny umożliwia bowiem szybką indeksację strony, która dla wszystkich urządzeń dostępna jest wyłącznie w jednej wersji pod jednym adresem URL.

 

Strona zgodna z flat design.

Tworząc strony internetowe, które mają przyciągać wzrok i przykuwać uwagę odwiedzających należy pamiętać o zasadzie flat design – serwisy powinny wyglądać na płaskie, lekkie i przejrzyste. Dotyczy to wszystkich elementów strony: przycisków, elementów menu, części składowych formularzy, a nawet logotypów. We współczesnym projektowaniu stron widać ich przejrzysty układ, dużą ilość światła i czytelność. W nurt flat designu wpasowują się również infografiki, za pomocą których na stronie przedstawiane są kolejne etapy procesu, tabele porównawcze czy statystyki. Stosowanie infografik zwiększa atrakcyjność strony. Następstwem projektowania responsywnego jest wsparcie wykorzystywanie plików wektorowych z rozszerzeniem .svg, które pomagają zmniejszyć wagę olbrzymich ikon. Elementy z rozszerzeniem .svg mogą być łatwo animowane i znajdują zastosowanie przy umieszczanych na stronach wizualizacjach.

Podsumowując, trendy budowy stron internetowych stale się zmieniają. Projektanci serwisów dbają o ich systematyczną poprawę w obszarze użyteczności i czytelności dla użytkownika. Strona internetowa jest najpowszechniejszym źródłem informacji więc musi ciekawić internautę i zachęcać go do zapoznania się z jej pełną ofertą. Projektując serwis internetowy warto zadbać, aby była ona przyjazna i intuicyjna dla odwiedzających.