konfiguratory 3d

Google Plus jest serwisem społecznościowym stworzonym przez firmę Google Inc. Oferuje on firmom oraz prywatnym użytkownikom możliwości i narzędzia niedostępne na innych tego typu portalach. Dzięki temu stał się praktyczną platformą wspierającą działania marketingowe firm i bezpośrednio oddziałującym na pozycję firmowych stron w sieci.

W porównaniu do Facebooka Google Plus ma zdecydowanie mniej zarejestrowanych i korzystających z niego użytkowników. Jednak w tym przypadku, niższa ilość, przekłada się na wyższą jakość. Zdecydowana większość wpisów w Google Plus prezentuje dobrą jakość merytoryczną wypowiedzi i charakteryzuje się wartościową treścią. Utworzenie i prowadzenie tam profilu firmy, w połączeniu z pozostałymi usługami Googla, może w znacznym stopniu wspomóc prowadzone działania reklamowe.

Tworząc stronę Google Plus swojej firmy:

  • podnosisz wartość swojej strony www i jej pozycję w wyszukiwarkach;
  • budujesz silniejszą relacje z klientami;
  • poznajesz potrzeby i opinie klientów;
  • kreujesz profesjonalny wizerunek swojej marki;
  • docierasz do szerszego grona potencjalnych klientów.

Charakter serwisu powoduje, że jest to bardzo dobry kanał komunikacji marketingowej. Większa cześć rejestrujących się tam użytkowników stanowią specjaliści i eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki temu na portalu znajdziemy praktycznie tylko wartościowe, dobrej jakości merytorycznej teksty na szukany temat. Zamieszczając takie treści również na swoim firmowym profilu dbasz o budowanie relacji z odbiorcami. Sprzyja to podejmowaniu dialogów na linii klient-firma. Pokazujesz klientom, że jesteś profesjonalistą, mogą Ci ufać i zdobywać cenną wiedzą z Twoich wpisów.
Jednym z plusów Google+ jest również jego integracja z innymi usługami Google, jak Gmail czy Mapy Google. Dzięki tym cechom potencjalni odbiorcy wchodząc na stronę firmy w Google Plusie jednocześnie dostają informacje o jej lokalizacji oraz danych kontaktowych. Firmowy ‚fanpejdż’ odgrywa także ważną rolę we wzmacnianiu pozycji domowej strony WWW firmy w wyszukiwarce. Bezpośrednio powiązany z domeną internetową, podnosi jej wartość wyliczaną przez algorytmy Google, dzięki czemu wyświetla się wyżej w rankingu stron o podobnej tematyce.

W Supremum SEO w ramach pakietu usług służących wypromowaniu marki w Internecie oferujemy również założenie oraz prowadzenie profilu Google Plus firmy. Zamieszczamy w nim treści sprzyjającą przede wszystkim pozycjonowaniu organicznemu strony internetowej. Co więcej, zamieszczając w profilu eksperckie teksty w tematyce związanej z działalnością, kreujemy wizerunek pracowników firmy jako specjalistów w danej dziedzinie. Z nami wykorzystasz w 100% możliwości jakie daje Google+.

Chcesz poznać potencjał reklamy w wyszukiwarce? Umów się na darmową konsultację!